Przejdź do treści

Szczoteczka soniczna a wybielanie

  szczoteczka soniczna wybielanie

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele korzyści przynosi stosowanie szczoteczki sonicznej na co dzień. Dzięki niej nie tylko zachowasz zdrowy i piękny uśmiech, ale przede wszystkim pozbędziesz się bakterii, które są przyczyną próchnicy. Regularne stosowanie szczoteczki sonicznej jest w stanie wybielić zęby.

  Co wpływa na kolor zębów?

  Jednym z najważniejszych elementów na który składa się kolor zębów to przede wszystkim geny. Osoba, która ma z natury żółte zęby mogą mieć problem w uzyskaniu bieli zębów naturalnymi sposobami. Należy również podkreślić, że z wiekiem kolor naszych zębów ulega zmianie – ciemnieje. Jest to spowodowane ścieraniem się szkliwa, która powoduje prześwit do ciemniejszej części zębiny. Duże znaczenie ma również dieta i dbanie o higienę jamy ustnej, które minimalizują występowanie kamienia i nieprzyjemnego nalotu na zębach. 

  Wybór szczoteczki ma znaczenie przy wybielaniu zębów

  Według najnowszych badań klinicznych opublikowanych w wydaniu specjalnym przez The Journal of Clinical Dentistry szczoteczki soniczne są znacznie skuteczniejsze, bo aż czterokrotnie od szczoteczek manualnych w usuwaniu płytki nazębnej. Jest to spowodowane ruchami wymiatająco-pulsacyjnymi, które przekraczają ponad 60 000 drgań na minutę! W przypadku szczoteczki sonicznej Smiley Pro White jest to, aż 96 000 ruchów pulsacyjnych na minutę! Zatem nie bez powodu z każdym myciem zaczynają zanikać przebarwienia powierzchniowe. Wszystko to przekłada się na wybielanie zębów.

  Jakie dodatkowe funkcje szczoteczki sonicznej wpływają na wybielanie zębów?

  Nie ma co ukrywać, ale szczoteczki soniczne są wszechstronnym sprzętem, który dzięki dodatkowym funkcjom przyspiesza proces wybielania zębów. Na co zwrócić uwagę?

  • tryb wybielania – nie wszystkie szczoteczki soniczne działają na najwyższych obrotach, warto zwrócić uwagę, czy dany model szczoteczki oferuje tryb wybielający “white”, który skutecznie usuwa przebarwienia i poleruje szkliwo z odpowiednią prędkością. 
  • specjalne końcówki – dzięki nim znacznie szybciej osiągniesz efekty. Głowice, które są przystosowane do wybielania mają nieco twardsze włosie, ale i ich gęste ułożenie. Pamiętaj, aby regularnie zmieniać końcówki, dzięki temu zachowasz efekt na dłużej!
  • czujnik mierzenia czasu mycia – takie minimum, aby osiągnąć efekty to mycie zębów 2 razy dziennie po 2 minuty. Dzięki wbudowanym czujnikom w szczoteczce sonicznej, masz pełną kontrolę nad tym, ile czasu poświęcasz na mycie zębów.

  A co z pastą do zębów?

  Przy wybielaniu zębów nie tylko rodzaj szczoteczki jest istotny, ale również pasta, która pomoże Ci w pozbyciu się niechcianego nalotu. Na rynku dostępnych jest wiele past rozjaśniających przebarwienia na bazie substancji enzymatycznych np. nadtlenku wodoru lub polerujących np. naturalna krzemionka, dzięki którym bez problemu dopasujesz pastę do swoich potrzeb.

  Wskazówki przydatne przy wybielaniu zębów

  Jeśli jesteś już w posiadaniu szczoteczki sonicznej i pasty dostosowanej do swoich potrzeb warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które na pewno pomogą przy wybielaniu zębów:

  • ograniczenie produktów o bardzo intensywnym zabarwieniu,
  • zaraz po spożyciu produktów o niskim ph, przepłukać jamę ustną wodą, dzięki temu unika się powstawania nowych przebarwień powierzchniowych,
  • w przypadku kontaktu z kwaśnymi produktami, zalecane jest, aby nie myć zębów przez minimum 30 minut, ponieważ rozmiękczone szkliwo może ulec uszkodzeniu podczas szczotkowania,

  Pamiętaj! Że nawet zęby z natury biały mogą zżółknąć jest to spowodowane złą dietą, nałogami, ale przede wszystkim nie odpowiednią higieną jamy ustnej. Szczoteczka soniczna jest idealnym sprzymierzeńcem, która pomoże Ci zachować zdrowy i piękny uśmiech.

  Szczoteczka soniczna a wybielanie – podsumowanie

  Jeśli marzy Ci się śnieżnobiały uśmiech to szczoteczka soniczna idealnie nadaje się jako wyjściowe urządzenie do wybielania zębów. Dzięki niej przywrócisz naturalną biel swoich zębów, a to wszystko za sprawą intensywnych ruchów wymiatająco-pulsacyjnych i powstających mikrobąbelków, które podczas szczotkowania docierają do trudnych miejsc między zębami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *