Przejdź do treści

Smiley Kids

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Kiedy dzieci mogą zacząć używać szczoteczki sonicznej?
Jako odpowiedzialny rodzic zapewne zastanawiasz się, czy szczoteczki soniczne dla dzieci to dobry, ale przede wszystkim bezpieczny pomysł. Wiedz, że to bardzo popularne pytania, które są nam zadawane każdego dnia.

Pod względem bezpieczeństwa, ale także prawa, przy zastosowaniu odpowiedniego instruktażu mycia zębów oraz pod dalszym bezpośrednim nadzorem, możemy przyjąć, że elektryczne szczoteczki do zębów będą bezpieczne dla dzieci od 3 roku życia. Z kolei dzieci poniżej 3 roku życia powinny używać szczoteczek manualnych.

Powinniśmy rozpatrywać także ten aspekt względem wychowania i kształtowania dziecka. Jeśli szczoteczka soniczna może pomóc dziecku rozwijać i utrzymać stały nawyk szczotkowania zębów czyniąc tą czynność czymś przyjemnym, a nie koniecznością, to z pewnością będzie to pozytywne doświadczenie.
Szczoteczki soniczne dla dzieci – dlaczego warto?
Istnieje wiele powodów dlaczego szczoteczki soniczne dla dzieci powinny być podstawą higieny osobistej.

Jak już wspomnieliśmy, elektryczne szczoteczki do zębów mogą sprawić, że szczotkowanie będzie przyjemniejsze dla dzieci. Przede wszystkim zapewni im motywację i skojarzy ten obowiązek z pozytywnym odczuciem tworząc nawyk. Wielu producentów, jak i nasza marka Smiley, w swojej ofercie posiada modele dedykowane dzieciom. Szczoteczki wyposażone są w główki o dziecięcych rozmiarach, różnego koloru rączki, a także opakowania i ładowarki z motywami bohaterów. Ponadto, jeśli sam posiadasz elektryczną szczoteczkę do zębów, to naturalnym jest, iż Twoje dzieci będą chciały być takie jak Ty. Szczoteczka soniczna może stanowić nagrodę jak i być motywacją.

Badania pokazują, że szczoteczki soniczne usuwają znacznie więcej płytki nazębnej z zębów niż szczoteczki manualne przy zachowaniu najważniejszego czynnika jakim jest mycie zębów dwa razy dziennie przez 2 minuty. W tym może pomóc szczoteczka wyposażona w inteligentny timer odmierzający czas na mycie poszczególnych partii zębów. Ponadto technologia soniczna jest znacznie delikatniejsza dla dziąseł i zębów. Mało tego, każdy cykl mycia zębów jest masażem dla dziąseł i powoduje zwiększenie krążenia krwi.

Początkowo elektryczne szczoteczki do zębów mogą być trochę przerażające dla dzieci z problemami sensorycznymi z powodu hałasu i wibracji, lecz nie są na tyle ingerujące, by się do nich nie przyzwyczaić. Natomiast, w przypadku dzieci o ograniczonej sprawności ruchowej, szczoteczka soniczna może być jedynym sposobem na samodzielne mycie zębów, co znacznie podwyższy ich samoocenę. Należy być wrażliwym na reakcję dziecka na ten typ szczoteczki i reagować na jego potrzeby.
Jakiego trybu szczoteczki powinny używać dzieci?
Nie ma żadnych ograniczeń co do tego z jakiego trybu należy korzystać w zależności od wieku. Wola ta została pozostawiona opinii rodziców/opiekunów, którzy powinni pomóc dostosować moc szczoteczki do indywidualnych potrzeb dziecka. Powinniśmy jednak mieć na uwadze fakt, iż szczoteczki soniczne dla dzieci nie różnią się trybami i mocą od tych przeznaczonych dla dorosłych. Dlatego przygotowaliśmy kilka rad, do których można się zastosować, jeśli nie mieliśmy nigdy do czynienia z technologią soniczną.

Zalecamy, aby najmłodsi pacjenci (od 3 do 7 lat), ale także każdy nowy użytkownik szczoteczki sonicznej rozpoczął swoją przygodę w trybie Sensitive. Charakteryzuje się on mniejszą częstotliwością wykonywanych ruchów wymiatających oraz drgań. Uczucie łaskotania i wibracji będą mniejsze, a zatem mniej dokuczliwe.

Dla nieco starszych pacjentów (od 7 do 10), a także dla doświadczonych już użytkowników szczoteczek elektrycznych zalecamy tryb Clean, aby zmaksymalizować rezultat czyszczenia. Pamiętajmy przede wszystkim o poczuciu komfortu z daną mocą szczoteczki, technice mycia zębów oraz o długości szczotkowania.