Przejdź do treści

Jak działa irygator do zębów?

  Irygator Smiley Pro Aqua podróż

  Piękny uśmiech to pozytywna wizytówka każdego człowieka. Jednak by go mieć, trzeba odpowiednio o niego zadbać. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że osoby o najpiękniejszych uśmiechach robią coś więcej niż tylko szczotkowanie zębów. W ich przypadku higiena jamy ustnej jest bardziej rozbudowana, składająca się z wielu czynności. Do pięknego uśmiechu potrzebne są również specjalistyczne narzędzia. Jednym z nich jest irygator. Co to takiego i w jaki sposób działa?

  Czym jest i jak działa irygator?

  Irygator to urządzenie stosowane w każdym gabinecie dentystycznym, jednak coraz więcej osób decyduje się na jego zakup również do domu, by był on dopełnieniem kompleksowej troski o higienę jamy ustnej. Samo szczotkowanie nie zapewni idealnie czystych zębów i pięknego uśmiechu. Warto wiedzieć, że zęby mają pięć widocznych stron, a szczotkowanie pozwala oczyszczać wyłącznie przednią, tylną oraz dolną ich część. Nie usuwa natomiast zanieczyszczeń ukrytych pomiędzy zębami. Co prawda można stosować nici dentystyczne, jednak one nie usuną wszystkich bakterii i pozostałości jedzenia, a dodatkowo jeżeli zostaną niewłaściwie użyte, mogą doprowadzić do uszkodzenia delikatnej tkanki dziąseł. Z tego też powodu irygator jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż nić dentystyczna.

  Irygator to wygodne i przede wszystkim skuteczne w swoim działaniu urządzenie, czyszczące zęby i przestrzenie pomiędzy nimi pod ciśnieniem. Skutecznie usunięta zostaje nie tylko płytka bakteryjna, ale i pozostałości jedzenia zalegające w przestrzeni międzyzębowej. Irygator to jedyna możliwość wyczyszczenia nawet najmniejszych drobinek, znajdujących się z najciaśniejszych przestrzeniach międzyzębowych.

  Irygatory sprawdzą się w każdym przypadku. Są dokładne i skuteczne w swoim działaniu, a przy tym koszt ich zakupu nie jest specjalnie wysoki. Stosowanie irygatorów w szczególności polecane jest osobom noszącym aparaty ortodontyczne. W tym przypadku czyszczenie zębów jest niezwykle kłopotliwe, a jego zastosowanie może znacząco je ułatwić.

  Irygator jest niezawodnym urządzeniem nie tylko w czyszczeniu zębów i przestrzeni pomiędzy nimi. Należy również wiedzieć, że doskonale sprawdzą się w roli stymulatora dziąseł, co zostało potwierdzone w badaniach naukowych. Regularne stosowanie irygatora poprawia ukrwienie dziąseł, co ułatwia leczenie wielu chorób związanych z zapaleniem dziąseł.

  Co ważne, stosowanie irygatora jest całkowicie bezpieczne dla płytki nazębnej!

  Jak jest zbudowany irygator?

  Choć poszczególne modele irygatorów mogą się nieco od siebie różnić, to jednak filarem każdego z nich są dwie części, czyli korpus (rękojeść) oraz rączka zakończona końcówką z dyszą strumieniową. Korpus zawiera wszystkie najważniejsze elementy decydujące o prawidłowej pracy urządzenia. Znajduje się tu przede wszystkim silniczek elektryczny, który napędza miniaturową pompę. Ta z kolein połączona jest ze zbiorniczkiem na wodę, która będzie służyła do oczyszczania jamy ustnej. Woda ze zbiornika przedostaje się do wężyka umieszczonego wzdłuż rączki irygatora. Wylot pompy łączy się z dyszą strumieniową, z której woda wydostaje się pod ciśnieniem, czyszcząc jamę ustną.

  Ze względy na możliwość wymiany końcówek, z jednego irygatora bez większych obaw może korzystać nawet kilka osób.

  Irygatory to urządzenia proste w użytkowaniu i bardzo wygodne w sterowaniu. Uchwyt zawiera najważniejsze przyciski, przy pomocy których można urządzenie uruchomić, zatrzymać jego działanie czy zmniejszyć ciśnienie przepływu wody, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

  Irygatory mają różne tryby pracy, co ułatwi dostosowanie działania urządzenia do własnych potrzeb oraz wrażliwości dziąseł.

  Jakie są rodzaje irygatorów do zębów?

  Irygatory do zębów można podzielić na dwie grupy:

  • stacjonarne (zasilane sieciowo),
  • przenośne (bezprzewodowe zasilane akumulatorem lub bateriami).
   Oba typy różni nie tylko źródło zasilania, ale także pojemność pojemnika na wodę, zakres ciśnienia wody czy wielkość (stacjonarne są znacznie większe).

  Jak działa irygator do zębów?

  Irygatory do precyzyjnego czyszczenia wszystkich, nawet najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej wykorzystują wodę pod odpowiednim ciśnieniem. Do irygatora należy wlewać wyłącznie czystą wodą.

  Irygator to urządzenie do czyszczenia zębów pod ciśnieniem, które wykorzystuje strumień wody do precyzyjnego oczyszczenia wszystkich, nawet najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej. Wybierając urządzeni, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ono dodatkową funkcję łączenia z mikropęcherzykami powietrza, co pozwala na jeszcze skuteczniejsze działanie urządzenia i efektywniejsze czyszczenie nawet najbardziej ciasnych przestrzeni międzyzębowych.

  Irygacja w zależności od preferencji użytkownika może być wykonywana zarówno przed jak i po szczotkowaniu zębów. Specjaliści zalecają jednak, że dla osiągnięcia lepszych efektów najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie w pierwszej kolejności irygacji, a dopiero następie wyszczotkować zęby.To wzmocni działanie pasty, a szczotkowanie będzie efektywniejsze przez pozbycie się zanieczyszczeń spomiędzy zębów.

  Nie zapomnijcie zapoznać się z naszym produktem: Irygator Pro Aqua. Prawdopodobnie spełni Twoje największe oczekiwania!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *