Przejdź do treści

Jak dbać o szczoteczkę soniczną?

  jak dbac o szczoteczke soniczna

  Jak dbać o szczoteczkę soniczną?

  Wysokiej jakości szczoteczka soniczna to produkt, który będzie służył przez lata, ale pod warunkiem, że użytkuje się ją we właściwy sposób. Istnieje kilka podstawowych zasad dbania o szczoteczkę soniczną, a stosowanie się do nich da Ci pewność, że urządzenie pozostanie w idealnym stanie przez długi czas. 

  Jak dbać o szczoteczkę soniczną, by zachować gwarancję prawidłowej higieny jamy ustnej?

  • Przede wszystkim należy pamiętać o systematycznej wymianie końcówki urządzenia co 3 miesiące. Rekomenduje to praktycznie każdy producent szczoteczek sonicznych, a powody ku temu wcale nie są błahe. Końcówka szczoteczki, bez względu na to, jak dokładnie ją myjemy po każdym użyciu, z czasem zaczyna gromadzić bakterie i inne mikroorganizmy, które w dłuższej perspektywie mogą się okazać szkodliwe dla zdrowia jamy ustnej. Próchnica, przykry zapach z ust czy stany zapalne dziąseł to tylko niektóre z problemów, o jakich warto tu wspomnieć. Ponadto włosie szczoteczki z czasem się wystrzępia i zużywa, a to z kolei negatywnie wpływa na skuteczność szczotkowania oraz optymalną wydajność urządzenia. 
  • Bardzo ważne jest regularne mycie szczoteczki sonicznej. Po każdym użyciu końcówkę urządzenia dokładnie płuczemy pod wodą z resztek pasty do zębów i zanieczyszczeń, a rączkę przecieramy wilgotną szmatką, a następnie suszymy, by zapobiec gromadzenia się na niej bakterii i pleśni. Zalecamy, by raz w tygodniu dezynfekować szczoteczkę oraz inne akcesoria do mycia zębów. W tym celu nie używaj ostrych detergentów, gdyż mogłyby one uszkodzić powierzchnię urządzenia. Końcówkę szczoteczki można wyparzyć we wrzątku lub zanurzyć ją w kubeczku wypełnionym płynem do płukania ust, natomiast rączkę umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. 
  • Przechowuj szczoteczkę w suchym i zacienionym miejscu, np. w szafce w łazience, najlepiej w pozycji pionowej główką do góry. Ochronisz ją w ten sposób przed kurzem, wilgocią, pleśnią i zanieczyszczeniami. Pamiętaj, by nigdy nie stawiać jej w pobliżu toalety, gdyż podczas spłukiwania wody do powietrza przedostają się miliony bakterii, które potem mogłyby osiąść na powierzchni szczoteczki.  

  Jak dbać o szczoteczkę soniczną, by służyła nam przez lata?

  • Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób ładujemy baterię urządzenia. Zbyt długie lub zbyt krótkie ładowanie może uszkodzić akumulator i skrócić jego żywotność. Dlatego też zawsze stosuj się do instrukcji dodanej do urządzenia, by zapewnić szczoteczce płynność działania na dłużej, a co za tym idzie zachować wysoki poziom jej skuteczności i wydajności. Dzięki temu w pełni wykorzystasz jej fantastyczny potencjał. 
  • Powinniśmy przechowywać szczoteczkę w suchym miejscu, z dala od światła słonecznego. Jak wiadomo, wilgoć źle wpływa na wszelkie urządzenia elektroniczne i może powodować ich nieprawidłowe działanie, a bezpośrednie światło słoneczne sprawi, że plastikowe części odbarwią się lub nawet staną się bardziej podatne na mechaniczne uszkodzenia. 
  • Jeśli w swoim domu lub mieszkaniu masz dostęp tylko do twardej wody, istnieje ryzyko gromadzenia się kamienia na wszelkich sprzętach wyposażenia łazienki, także na szczoteczce do zębów. Aby zapewnić jej estetyczny wygląd przez długi czas, warto okazjonalnie czyścić ją za pomocą octu lub kwasku cytrynowego. Inną metodą jest użycie domowej roboty pasty złożonej z mieszanki sody oczyszczonej i wody, którą szorujemy elementy szczoteczki dotknięte kamienień. Oczywiście po każdej takiej czynności dokładnie płuczemy urządzenie pod wodą. 

  Każdy z nas marzy o nieskazitelnie pięknym i zdrowym uśmiechu, a szczoteczka soniczna to urządzenie, które pomaga zachować odpowiedni poziom higieny jamy ustnej, pozytywnie wpływa na stan dziąseł, delikatnie wybiela i poleruje zęby, dając to niepowtarzalne uczucie czystości, jakiego nie dostarczy żadna szczoteczka manualna. Ale wszystko to pod warunkiem, że będziemy zawsze o nią odpowiednio dbać i starać się utrzymać ją w optymalnej czystości. Wystarczy stosować się do tych kilku wyżej wymienionych zasad, by cieszyć się swoją szczoteczką soniczną przez długi czas.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *