Przejdź do treści

Czy szczoteczka soniczna niszczy szkliwo?

    szczoteczki soniczne smiley

    Dbanie o higienę jamy ustnej to podstawa, jeśli chcesz zapobiegać wszelkim problemom związanym z uzębieniem, dziąsłami. Niestety wiele osób szczotkuje zęby nieprawidłowo, zbyt krótko, niedokładnie. Popełnianych jest szereg błędów, które przyczyniają się do nadwrażliwości, próchnicy, ubytków. Problem pogłębia się w przypadku osób, które stronią od gabinetów stomatologicznych. Wczesne wykrycie nieprawidłowości w jamie ustnej pozwala na szybką interwencję i uchronienie się przed poważniejszymi schorzeniami. Warto wyposażyć się w odpowiednie akcesoria do czyszczenia zębów, ich nitkowania i mycia języka. Dużą popularnością cieszy się szczoteczka soniczna, ale niektórzy martwią się ryzykiem ścierania szkliwa koron.

    Czy używanie szczoteczki sonicznej jest bezpieczne dla zębów?

    Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z używania zwykłej szczoteczki manualnej ze względu na to, że na rynku dostępne są lepsze alternatywy. Szczoteczka soniczna to godne polecenia rozwiązanie dla dorosłych i dzieci. Jeśli komuś zależy na tym, aby z łatwością i dokładnością wyczyścić uzębienie, dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, to warto zainwestować w tego typu akcesorium. Innowacyjne w szczoteczkach sonicznych jest to, że rozbijają one płytkę nazębną. Jej gromadzenie się na uzębieniu z czasem staje się problematyczne i nie stanowi to wyłącznie defektu estetycznego. W jamie ustnej znajduje się mnóstwo bakterii, które skutecznie wymiata z niej włosie umieszczone na głowicy szczoteczki. Należy od razu zaznaczyć, że nie powinno się wybierać pierwszej lepszej szczoteczki do zębów. Kolejną kwestią będzie jej właściwe użytkowanie. Prawidłowa technika szczotkowania ma ogromne znaczenie. Niektórzy martwią się, że szybkie obroty szczoteczki sonicznej mogą przyczynić się do nadmiernego ścierania szkliwa, powodować nadwrażliwość lub nawet ubytki.

    Warto od razu podkreślić, że szczoteczka soniczna sama w sobie w żaden sposób nie szkodzi szkliwu. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić dokładne i bezpieczne czyszczenie. Wykonuje szybkie ruchy, drgania o wysokiej częstotliwości, ale niemalże niezauważalne. Przekłada się na to na bezpieczeństwo i skuteczność używania. Szczoteczki soniczne można polecić osobom, które pragną w bezinwazyjny sposób usuwać na bieżąco powstałe na szkliwie osady, rozmaite naloty i przebarwienia. Ruchy wykonywane przez główkę szczoteczki niwelują płytkę nazębną wraz z szeregiem chorobotwórczych drobnoustrojów. Na tym jednak zalety się nie kończą. Można nawet liczyć na masowanie dziąseł, zwiększenie ich ukrwienia. Wiele szczoteczek sonicznych ma tryb masażu, z którego warto korzystać w celu uchronienia się przed rozmaitymi chorobami przyzębia, stanami zapalnymi w jamie ustnej. Szczoteczka soniczna czyści zęby i poleruje szkliwo. Nie jest ono jednak ścierane pod warunkiem, że robi się to prawidłowo.

    Szczoteczka soniczna nie niszczy szkliwa, ale jej nieprawidłowe użytkowanie może być źródłem problemów

    Mycie zębów za pomocą szczoteczki sonicznej to świetne rozwiązanie pod warunkiem, żeby używa się prawidłowej techniki. Problem pojawia się w przypadku zbyt mocnego dociskania główki szczoteczki, co przyczynia się do nadmiernego ścierania szkliwa. Niestety niektórzy nadal błędnie myślą, że trzeba mocno szorować, aby zęby były czyste. W ten sposób można tylko sobie zaszkodzić, przyczynić się do powstawania ubytków, nadwrażliwości dziąseł i odsłoniętych szyjek zębowych. Główka szczoteczki powinna być delikatnie przesuwana wzdłuż linii zębów. Wystarczy to do pozbycia się wszystkich osadów i przebarwień oraz bakterii. Kolejnym błędem jest szczotkowanie zębów bezpośrednio po zakończeniu posiłku, szczególnie po zjedzeniu lub wypiciu czegoś kwaśnego. Bardzo łatwo o erozję szkliwa i powstanie ubytków. Konieczne jest odczekanie kilkunastu minut przed sięgnięciem po szczoteczkę. Wystarczy dokładne wypłukanie ust czystą wodą w celu pozbycia się resztek jedzenia i zneutralizowania kwaśnego pH.

    Szczoteczka soniczna może być problematyczna w przypadku kiepskiego włosia. Jeśli ktoś nie wymienia regularnie głowicy, to niestety musi liczyć się z tym, że stanie się ono powyginane, postrzępione. W takim stanie przyczyni się do podrażnienia dziąseł i powstania mikrouszkodzeń w szkliwie. Zużyta szczoteczka nadaje się wyłącznie do śmietnika. Należy wymieniać główkę z włosiem maksymalnie co 3 miesiące lub nawet częściej, jeśli pojawiają się ślady zużycia. Jeżeli ktoś zbyt długo czyści zęby lub zbyt często, to również może sobie zaszkodzić. Kolejną kwestią będzie stosowanie niewłaściwej pasty do zębów. Szczoteczka soniczna jest delikatna i bezpieczna dla szkliwa, ale jeśli ktoś czyści uzębienie pastami zawierającymi drobinki ścierające, to niestety sam przyczynia się do powstawania problemów. Nie można codziennie sięgać po pastę o wysokim współczynniku ścieralności, bo doprowadzi to do nadmiernego starcia szkliwa i zębiny. Znaczenie ma nawet twardość włosia. Wiele osób nie zwraca jednak na to uwagi. Jeśli będzie ono zbyt twarde, to niestety wpłynie to negatywnie na stan uzębienia.

    Nie zapomnijcie zapoznać się z naszymi produktami. Posiadamy szczoteczki soniczne dla dzieci i dorosłych własnej produkcji!

    5/5 - 1 ocen

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *