Przejdź do treści

Ból zębów po wybielaniu: przyczyny i rozwiązania.

  bol zebow po wybielaniu

  Ból zębów po wybielaniu: przyczyny i rozwiązania.

  Białe zęby to gwarancja pięknego uśmiechu i jedna z przyczyn, dla których ludzie mają więcej pewności siebie. Nic dziwnego, że mnóstwo ludzi decyduje się na wybielanie, ale czasem po zabiegu odczuwają ból zębów po wybielaniu. Jakie są jego przyczyny i jak można sobie z nim poradzić?

  Wybielanie zębów – jakie są najpopularniejsze metody?

  W gabinetach stomatologicznych można się zwykle spotkać z bardzo bogatą ofertą wybielania zębów, która obejmuje na przykład nakładanie estetycznych licówek czy też usuwania kamienia nazębnego. Do najczęściej stosowanych metod należą jednak metoda nakładkowa oraz wybielanie z użyciem lamp. Pierwsza metoda wymaga wcześniejszego uleczenia wszelkich ubytków i polega na stosowaniu szyn nazębnych z profesjonalnymi preparatami wybielającymi. Substancje te utleniają przebarwienia znajdujące się na powierzchni zębów i wewnątrz ich struktury. Druga metoda polega na nałożeniu na zęby żelu wybielającego, który aktywuje się za pomocą światła emitowanego przez specjalną lampę. To właśnie w tych dwóch przypadkach najczęściej pojawia się ból zębów po wybielaniu.

  Ból zębów po wybielaniu – jak się objawia i jakie są przyczyny?

  Ból zębów po wybielaniu przypomina silną nadwrażliwość zębów na produkty słodkie, zimne czy gorące, ale również na zimne powietrze. Ból zębów po wybielaniu spowodowany jest działaniem silnego środka wybielającego, który dociera wgłąb zęba i przyczynia się do nadmiernej nadwrażliwości. Najczęstszą przyczyną tymczasowej nadwrażliwości jest zastosowanie przez stomatologa zbyt dużej ilości preparatu, ale zdarza się, że ból dotyczy zębów, które nie zostały do końca wyleczone przed wybielaniem czy też jest spowodowany korzystaniem z niewłaściwych środków do higieny jamy ustnej. Niegdyś sporo mówiono na temat tego, że wybielanie zębów osłabia ich szkliwo. Dziś jednak możliwe jest bezpieczne oczyszczanie i wybielanie zębów bez szkód dla szkliwa. Warto też pamiętać o tym, że ból zębów po wybielaniu zwykle nie trwa długo i nie oznacza trwałego uszkodzenia zębów, tylko chwilową reakcję na preparat.

  Jak radzić sobie z bólem zębów po wybielaniu?

  Ból zębów po wybielaniu to przypadłość tymczasowa, ale oczywiście może negatywnie wpływać na komfort doświadczającej go osoby. Ból zębów po wybielaniu nie pojawia się zawsze, ale jeśli tak się stanie, warto przez jakiś czas stosować pasty do zębów nadwrażliwych. Powinny one zawierać azotan potasu, który ma kojące działanie na zakończenia nerwowe zębów. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również tymczasowa rezygnacja z posiłków lub napojów zimnych, gorących czy też bardzo słodkich. Te sposoby zazwyczaj są w stanie zniwelować nadwrażliwość, ale jeśli ból zębów po wybielaniu się nasila i uniemożliwia normalne funkcjonowanie, konieczna będzie konsultacja ze stomatologiem, który ustali przyczyny problemu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *