Szczoteczka soniczna, a aparat na zębach – czy można jej bezpiecznie używać?
Szczoteczka soniczna, a aparat ortodontyczny – to zagadnienie nurtuje niejednego posiadacza aparatu na zębach. Czy tego typu szczoteczka poradzi sobie z trudno dostępnymi miejscami w jamie ustnej? Czy nie uszkodzi aparatu? Czy zapewni 100 procent higieny? Czy warto inwestować w jej zakup, jeśli planujemy założenie aparatu w niedalekiej przyszłości?
Noszenie aparatu ortodontycznego wiąże się ze wzmożonym dbaniem o higienę jamy ustnej. Resztki jedzenia często zbierają się między zamkami, klamrami, haczykami czy innymi elementami aparatu, a z wyczyszczeniem ich nie radzi sobie większość tradycyjnych szczoteczek manualnych. W tym przypadku niezwykle ważne jest mycie zębów po każdym posiłku, a także używanie specjalistycznego sprzętu do higieny jamy ustnej, by zapobiec rozwojowi bakterii i przykrych problemów, takich jak powstawanie płytki nazębnej, nieświeżego oddechu, miejscowego odwapnienia czy próchnicy.
Które szczoteczki najlepiej sprawdzą się w czyszczeniu zębów z aparatem ortodontycznym?
Większość dentystów i ortodontów twierdzi zgodnie, że w przypadku zębów z aparatem ortodontycznym warto zainwestować w specjalistyczną szczoteczkę. Rynek stomatologiczny oferuje szczoteczki manualne ze specjalnym wycięciem, dzięki któremu w czasie szczotkowania nie uszkodzimy zamków i drutów aparatu. Często polecane są także szczoteczki elektryczne z miękkim włosiem. Jednak najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo mycia zębów zapewniają szczoteczki soniczne.
Szczoteczka soniczna dla dorosłych Smiley Pro White Czarna + etui podróżne
Poprzednia najniższa cena: 249,99 zł.
Szczoteczka soniczna, a aparat na zębach – czy to trafny wybór?
Tak! Żadna inna szczoteczka nie poradzi sobie z czyszczeniem trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej tak dobrze, jak szczoteczka soniczna. To prawdziwy sprzęt do zadań specjalnych, który daje pewność, że w trakcie mycia zębów nie tylko pozbywamy się nagromadzonych bakterii, ale także wymiatamy resztki jedzenia z wszelkich zakamarków pomiędzy elementami aparatu oraz szczelin międzyzębowych.
zczoteczka soniczna a aparat ortodontyczny – czy istnieje ryzyko uszkodzenia aparatu podczas mycia zębów?
Szczoteczka soniczna zapewnia skuteczne, ale bezpieczne mycie zębów z aparatem ortodontycznym. Wynika to z zastosowania nowoczesnej technologii, dzięki której wytwarzana jest bardzo duża ilość ruchów, nawet do 96000 na minutę! Szybkie drgania powodują, że ślina, woda i pasta mieszają się ze sobą, doprowadzając do powstania mikrobąbelków, które z łatwością przedostają się do trudno dostępnych miejsc – także pomiędzy elementy aparatu ortodontycznego. Efektywnie rozbijają płytkę nazębną oraz bezwzględnie usuwają bakterie z całej jamy ustnej. Wysoka skuteczność nie oznacza jednak, że szczoteczka soniczna może okazać się szkodliwa dla szkliwa lub dziąseł, wręcz przeciwnie – jest dużo delikatniejsza od szczoteczek elektrycznych oraz w 100% bezpieczna dla posiadaczy aparatu korekcyjnego. Drgania pozwalają na efektywne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, nawet z daleko położonych zębów, ale z pewnością nie przyczynią się do powstania uszkodzeń klamer lub drutów.
Szczoteczka soniczna czy elektryczna? Która sprawdzi się lepiej przy aparacie ortodontycznym?
Szczoteczka soniczna jest najczęściej polecanym przez dentystów urządzeniem do mycia zębów z aparatem korekcyjnym. Używanie klasycznej szczoteczki elektrycznej, a przede wszystkim szybki ruch rotacyjny, niestety niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia aparatu, a ponadto włosie urządzenia błyskawicznie się strzępi, co oznacza częstszą konieczność wymiany końcówki. Ten problem nie dotyczy szczoteczki sonicznej – podczas mycia zębów nie ma potrzeby mocnego dociskania włosiem do powierzchni zębów i części aparatu.
Troska o higienę jamy ustnej zapewne wydaje się nieco kłopotliwa w przypadku noszenia aparatu korekcyjnego, jednak w dążeniu do osiągnięcia idealnego uśmiechu pomoże nam odpowiednio dobrane urządzenie. Szczoteczka soniczna to zdecydowanie najlepszy możliwy wybór. Skuteczna w zwalczaniu bakterii, lecz bezpieczna dla szkliwa, dziąseł i aparatu ortodontycznego.